"Nasza Klasa" - forum dla absolwentów, rodzin, kolegów i znajomych
Maj 02, 2024, 23:30:37 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione dla absolwentów szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz dla ich rodzin, znajomych i gości.
Zapraszamy
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: drżenie rąk i nóg, ma ktoś tak?  (Przeczytany 6717 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
19802agula
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 30


Zobacz profil
« : Sierpień 09, 2008, 07:14:52 »

zachorowalam jak mialam 11 lat. objawialo sie to tak ze nie moglam zasnąć do 5 nad ranem, balam sie czegos strasznie i jako dziecko nie wiedzialam czego wlasciwie sie boje.bolal mnie brzuch, nie mialam apetytu, mialam mdlosci, serce walilo jak mlotem............. az wkoncu wylądowalam w szpitalu niby na wyrostek, ale jak sie potem okazalo to byla nerwica:(
dzis mam 24 lata i tak sobie żyje z nerwica juz od 13 lat:D
Zapisane
1148
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 35


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 13, 2008, 09:48:53 »

portal  naszaklasa może posłużyć sfrustrowanym kobietom poprawianiu swojego samopoczucia, poprzez domaganie się pochlebiających komentarzy. I tym sposobem często zaobserwować można brzydkie, mało atrakcyjne, niezgrabne kobiety, pod których zdjęciami przeczytać można budujące opinie znajomych o tym, jak to pięknie wyglądają i jak bardzo zmieniły się od czasów podstawówki.

Portal ten jest więc doskonałym materiałem do analizy kompleksów społeczeństwa polskiego.


~~~~~~~~~~~~~~~



płyta dvd z ćwiczeniami oddechowymi pn. PRANAJAMA
szkolenie w wykonaniu hinduskiego lekarza Raviego Javalgekara,
w opracowaniu polskiego muzykoterapeuty Władysława Pitaka.



Produkcja:  LOGOS  - Koszalin



Szczegółowe informacje i zamówienia:
biuro@logos.dt.pl


GŁOWA DO GÓRY - BĘDZIE DOBRZE
Chodź na  stronę:
http://www.logos.dt.pl/oferty



~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zapisane
270757
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 21


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 27, 2009, 10:38:41 »

Wiesz co Babcia radzi Co?
******************
Idź – uparcie Brnij do przodu
Idź Swoim własnym krokiem
Tak jak Umiesz –noga za nogą
Nie Zniechęcaj się wzgardliwym wzrokiem
Nie Zaliczaj się do tych co nie mogą
Idź – aż do granic siły
Choćby nie wierzono w Ciebie wcale
Choćby wszystkie znaki - "nie" - mówiły
Choćby burza – Ty idź dalej
Idź – na tych co siadają nie Zważaj
W miejscu już zostało wielu
Ty idź – zmęczeniu się nie poddawaj
Idź dzielnie aż do celu
Idź - własny szczyt zdobyć
Nawet gdy nazywają Cię kaleką
Idź - nie trzeba umieć chodzić
By zajść daleko ...
*********************
ŁATWO mówić Babci....

Zapisane
Ena
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 78


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 23, 2010, 07:26:35 »

Są strony, np. fora, na których dyskutują osoby jąkające się. Robią to od kilku lat i nadal są to tylko poszukiwania metody wyleczenia. Swoją frustrację zmieniają na obmawianie znanych logopedów, co jest poniekąd zrozumiałe- jak nie ma efektów - to ktoś musi być winien
Zapisane
1111
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Październik 08, 2011, 22:08:17 »

Nad procesem starzenia się można zapanować
Zapisane
123456
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 17, 2012, 06:57:17 »


Szanowny Panie Władysławie

Piszę do Pana ponieważ bardzo zmartwiona jestem rozwojem mowy swojego synka, który we wrzesniu skonczy trzy latka. Znalazłam do Pana kontakt w Internecie. Szukając pomocnych materiałów odnośnie stymulacji dziecka natknęłam się na mail skierowany do Pana napisany przez również zmartwioną mamę. Postanowiłam napisać z prośbą o poradę oraz ewentualną wizytę, ponieważ jestem już naprawdę bardzo zaniepokojona. Mój synek urodził się 8 wrzesnia 2008 roku. Ciąża i poród przebiegały prawidłowo.

 Kiedy synek skonczyl dwa miesiace okazało się, że ma bardzo niską hemoglobinę i trzeba było podawać dziecku żelazo. Mimo tego synek bardzo dobrze się rozwijał, zaczął chodzić w 13 miesiacu życia. Około 8-10 miesiąca powtarzał po nas wyrazy typu mydło-memło, buty-bu, lampa-ampa. Dalej nastąpiła cisza. Tzn synek mowil tzw po swojemu. Majac dwa latka mowil  mama i tata oraz dziaba czyli babcia. Na bilansie dwulatka pani dr stwierdziła ze dziecko ma jeszcze czas i  poradziła nie denerwowac sie tylko cały czas uczyc dziecko. Nadmieniam, że od pierwszych miesiecy mowilismy duzo do dziecka, rozmawialismy, usmiechalismy sie, czytalismy bajki, pokazywalismy obrazki, ksiazeczki, grzechotki. Po bilansie dwulatka kiedy rozwoj mowy nie postepował w wieku 2,5 postanowilam wybrac się do logopedy. Synek początkowo za bardzo nie chcial wspołpracowac z panią, nie chcial pokazac języka, powtarzac. Ale swietnie rozroznial przedmioty kolory ale tylko na zasadzie pokazania.

Pani stwierdzila, ze synek jest leniwy i jeszcze zacznie mowic tylko trzeba go stymulowac.Jako świadomi rodzice codziennie poświecamy dziecku czas: czytamy książeczki, rysujemy, ukłądamy klocki, pokzaujemy świat mówiąc do synka prostymi zdaniam co się dookoła nas dzieje. Synek rozróznia kolory, przedmioty, ukada puzle, lubi malować, bawic sie piankoliną, zna wiekszosc czesci samochodu, bezblednie pokazuje czesci ciala. Jest bardzo wesoły, kontaktowy, lubi bawic sie z dziecmi. Najwiekszym problemem sa wizyty u lekarzy. Tego
nie udaje nam sie wytlumaczyc dziecku. Zdarzają mu sie ataki płaczu a nawet histerii.

Wiem, ze nie powinnam porownywac dzieci, ale będac na placu zabaw zauwazam, ze nawet duzo mlodsze dzieci od mojego synka mowia o wiele wiecej. Obecnie synek ma dwa latka i osiem miesiecy w jego słowniku znajdują się następujace wyrazy:
mama, tata, baba, buła, koło, naokoło, dookoła, dom, do dobu, tu, tam, ej, odmienia czasownik miec np mama ma, mama nie ma, ja mam, ja nie mam, nie ma, oraz czasownik jesc, ja jem, mama je. Ostatnio powiedzial bnastepujace zdanie :ja ide naokoło do dobu (czyli domu). Ma problem z wyrazem oko, mowi bez k oo, zamiast mleko mowi mleo. Używa wyrazów dzwiekonasladowczych, czyli mniam, bach, ijo.

Czy Pana zdaniem moge teraz zrobic cos wiecej zeby pomoc swojemu dziecku. Bardzo prosze o ocenę sytuacji.
Pozdrawiam serdecznie
Katarzyna
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

jin sith ninshama swiatmuzyki manunited