"Nasza Klasa" - forum dla absolwentów, rodzin, kolegów i znajomych
Kwiecień 29, 2024, 13:23:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione dla absolwentów szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz dla ich rodzin, znajomych i gości.
Zapraszamy
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: klasa 8b  (Przeczytany 8043 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Publiczny
Nowy użytkownik
*

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 1


Zobacz profil
« : Luty 20, 2008, 19:59:04 »

 Szukam osoby chodzące do Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu/rok ukończenia 1990
Zapisane
admin
Administrator
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 105


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Maj 07, 2008, 20:23:44 »

1111-111111

1148-111111

11olo11-111111

123456-111111

123beer2-111111

12chofra-111111



~~~~~~~~~~~~~~~~~~



płyta dvd z ćwiczeniami oddechowymi pn. PRANAJAMA
szkolenie w wykonaniu hinduskiego lekarza Raviego Javalgekara,
w opracowaniu polskiego muzykoterapeuty Władysława Pitaka.



Produkcja:  LOGOS  - Koszalin



Szczegółowe informacje i zamówienia:
biuro@logos.dt.pl


GŁOWA DO GÓRY - BĘDZIE DOBRZE
Chodź na  stronę:
http://www.logos.dt.pl/oferty



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zapisane
1111
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Maj 07, 2008, 20:31:00 »

GALERIA ZDROWIA , MARKETINGU I ROZRYWKI

Publikacje zdrowotne
OGŁOSZENIA:
*kupię-sprzedam-
*zatrudnię-wykonam-
*kursy-szkolenia
Oferty terapeutyczne
Forum DLA NARZECZONYCH
Forum DLA CIERPIĄCYCH
TERAPIE NATURALNE

http://hagart.republika.pl
Zapisane
19802agula
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 30


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Listopad 16, 2008, 12:15:42 »

Ukryty agent IV RP

Paradoksalnie to wcielenie Tuska występuje jedynie w tekstach publicystycznych. Bardziej nieskomplikowane media jak telewizje rzadko sięgają do tak wyrafinowanych hipotez, jak wizja Tuska jako trzeciego premiera IV RP. Jedni używają takiej figury z pewną nadzieją. Inni – jako przypomnienie, że Tusk całkiem ze świata III RP nie jest. Publicyści „Dziennika”, którzy uznają zasadność wizji potrzeby poważnych zmian w państwie polskim, jakie stały u podstaw projektu IV RP, widzą w działaniach obecnego premiera pewne elementy kontynuacji. Wskazują, że Tusk nie rozwiązał CBA i nie uległ podszeptom, by rozgonić na cztery wiatry IPN. Że potrafił błysnąć konserwatywną wrażliwością, popierając takie pomysły, jak chemiczna kastracja pedofilów czy obcięcie ubeckich emerytur.

Te same akcenty doprowadzają dla odmiany do furii tych publicystów, którzy na łamach „Gazety Wyborczej” zżymają się, że Tusk zbyt mało zrobił na rzecz odcięcia się od epoki Jarosława Kaczyńskiego. Obecny premier chłostany jest publicystycznym pejczem za gnuśność w ujawnianiu niegodziwości Zbigniewa Ziobry, za to, że sejmowe komisje śledcze ruszają się jak muchy w smole i za samo bluźniercze myślenie o odbieraniu emerytur członkom WRON. Tacy krytycy Tuska chętnie dodają, że liderowi PO do końca ufać nie można, bo kiedyś sam akceptował pomysły na „szarpnięcie cuglami państwa”. Przy takich okazjach lider PO otrzymuje ostrzeżenia – jeszcze jeden krok w zakazanym kierunku i staniemy się wobec Tuska równie nieprzyjemni jak wobec strasznych bliźniaków.

Kto z adwersarzy tego sporu ma rację? No cóż, obie strony, odwołując się do pewnych faktów, uznają, że szklanka jest do połowy pełna lub do połowy pusta.

To prawda, CBA istnieje nadal, ale w ciągu ostatniego roku, mimo iluś sukcesów specjalnie ludziom ze świata obecnej władzy raczej nie zagroziło. Tym bardziej że CBA dotykają symboliczne upokorzenia w postaci decyzji Donalda Tuska o pozbawieniu biura swobodnego dostępu do spisu danych osobowych. Sięgnijmy po inny przykład. Czy tak bulwersujące publicystów „Gazety Wyborczej” słabe efekty w ujawnianiu domniemanych nadużyć prawa przez ministra Ziobrę to efekt wyraźnych instrukcji Tuska?

A może to po prostu wynik sytuacji, w której w czasach rządów PiS nadymano do absurdu wszelkie podejrzenia o nadużywanie prawa przez ministra sprawiedliwości. Może dziś po opadnięciu medialnej piany nawet najbardziej zapalczywy prokurator przeciwnik Ziobry nie jest w stanie skonstruować aktu oskarżenia.

I jeszcze jedno. Wiele z pomysłów, jakie budzą sprzeciw liberalnych piór, to na razie hałaśliwie reklamowane hasła, a nie wchodzące w życie prawo. Tak było z wypowiedziami na temat chemicznej kastracji pedofilów. Projekt tego dotyczący utonął gdzieś w sejmowych gabinetach. W wypadku projektów ustaw obcinających ubekom emerytury już wprowadzane są do nich osłabiające klauzule, np. wyjęcie spod działania ustawy oficerów SB pozytywnie zweryfikowanych po 1990 roku. Jak żart brzmią dzisiaj obietnice PO, że drzwi do archiwów IPN zostaną otwarte na oścież. Przy ciągłym obcinaniu budżetu Instytutu wydaje się to fantazją.

W pomysłach rzucanych przez spin doktorów z PO chodzi albo o przykrycie jakiegoś niewygodnego kiksu nowej władzy albo o stworzenie sympatycznego wrażenia. A jak zakładają ci cynicy, wyborcy mają pamięć rybki akwariowej i za chwilę nowe skandale lub sukcesy przesłonią ich całą uwagę. Donald Tusk przemyka zaś przez kolejne miesiące urzędowania, dywagując, jak zmienić konstytucję, czy też puszczając oko do prawicowego elektoratu, że w sumie część postulatów IV RP traktuje serio.

Tusk jest tym, kim był przez całe życie – człowiekiem, który z własnej inicjatywy nie lubi robić rzeczy złych, ale który też nie lubi przesadnie narażać się, walcząc o rzeczy godziwe. Nie lubi też tracić politycznych punktów. Dziękujmy Bogu za resztki jego zdrowego rozsądku, które na przykład podpowiadają mu, by nie szukać na siłę odwetu prawnego na rywalach.

Z drugiej strony ta sama bierność odpycha go od wcielania w miarę szybko takich pomysłów, jak wspomniana już kastracja pedofilów, która wywołałaby apopleksję u liberalnych publicystów. Tusk jest szary jak dzisiejsze realia polityczne, w których nie da się cofnąć spowodowanych przez 2 lata rządów Pis a upartym kontestowaniem tamtej epoki przez publicystów broniących dogmatów III RP. I tak szary jak ktoś, kto ciągle zadaje sobie pytanie, czy jakiś bardziej zdecydowany konserwatywny krok nie ściągnie nań furii liberalnych mediów. Podobnie jak za rządów Jarosława Kaczyńskiego, w święto 15 sierpnia czołgi huczą na wojskowej paradzie, ale już sam Tusk uważa, że gdańskie muzeum II wojny powinno być jak najbardziej uniwersalne.

Zapisane
1111
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzień 13, 2008, 09:44:18 »

Ostatnio uważa się za zabawne w kręgach Dzieci Neostrady, by znajdować znane osoby (kabareciarzy, aktorów, sprzedawców tanich win) i uprzykrzać im życie przez masowe wysyłanie próśb o dołączenie do grona znajomych. Modne jest również zakładanie klas i specjalnych profili w których gromadzą się fani Tokio Hotel i inne emo.
Zapisane
adas0208
Aktywny użytkownik
***

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 12


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 27, 2009, 12:55:43 »

* MUZYKOTERAPIA - LECZENIE UPORZĄDKOWANYMI DŹWIĘKAMI
Władysław Pitak - psychoterapeuta


Muzyka i dźwięk leczy zarówno duszę jak i ciało. Bez precedensu można stwierdzić, że muzykoterapia jest dyscypliną naukową u podstaw, której leży holistyczna koncepcja człowieka i jego zdrowia.
Zapisane
aanneecciiaa
Użytkownik
**

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 8


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 04, 2009, 12:33:15 »

Zatrzymam się chwilę nad treningiem Schultza. Wykonywanie tego ćwiczenia nie polega na wyobrażaniu sobie czegokolwiek lecz na wpływaniu na funkcjonowanie swojego ciała silą własnej woli. Autogenia a nie wizualizacja (jak sugeruje autor powyższego artykułu)- powodując zmiany fizjologiczne i morfologiczne w organiźmie człowieka - daje nam uczucie wypoczynku i regenerację fizyczną.

Nie będę uzasadniała swojego poglądu ,najlepiej zapoznać się z artykułami W. Pitaka, który jako specjalista w tej dziedzinie jest bardziej wiarygodny ode mnie.

Polecam stronę: http://www.logos.pomorze.pl/oferty
Zapisane
Ena
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 78


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 18, 2009, 10:52:39 »

[size=18]PODRÓŻE NA KRESY [/size]
 
- 12 płyt dvd , prod. 1992
 
#
 
     Płyta dvd nr 1
 

 
Kapłan z Gułagu cz. I - 29 min - wzruszająca opowieść o powrocie ks. Kazimierza Świątka z Gułagu do katedry w Pińsku na Polesiu
 
 Kapłan z Gułagu cz. II - 29 min –  odbudowa katedry w   Pińsku, którą  Białorusini chcieli zamienić w browar. Słynne nazwiska: Skirmutowie, Ordowie, Butrymowicze, Stankiewicze, Szpakowscy, Roszkiewicze i inni.
 
#
 
     Płyta dvd nr 2
 

 
Polesia czar - 26 min -  polska szlachta kołchozowa, umierające wioski - żyć jest lepiej, ale radości mało, piosenki polskie i białoruskie, chaty kryte słomą, dodatek za radioaktywność
 
Nieśwież - 25 min - Księstwo Ołyckie i Nieświeżskie. Księża, którzy uczą polskiego i malują kościoły. Klasztor s.s. Benedyktynek czy technikum z internatem? Brama Słucka – Ostra Brama Polesia.
 
#
 
         Płyta dvd nr 3
 

 
Kościoły Wołynia i Podola - 29 min -  Krzemieniec, Borszczów, Czortków, Kopiczyna,  cudowny obraz MB Borszczowskiej, Skała Podolska, Jeziorzany, Zbaraż, Gołuchów
 
Poczajów - 30 min -  Ławra Poczajowska-Jasna Góra Ukrainy, Poczajowskie dzwony, błogosławiony Kijów i jego grota.
 
#
 
           Płyta dvd nr 4
 

 
Z różnych stron Wołynia - 26 min - Korzec, Wiśniowiec, Zofiówka pod Humaniem. Słynne nazwiska, Wiśniowieccy, Potoccy   
 
Krzemieniec - 30 min -  miejsce urodzin J. Słowackiego. Losy Liceum Krzemienieckiego, pomordowani Polacy
 
#
 
          Płyta dvd nr 5
 

 
Buczacz - 28 min- opowieści  Jerzego Janickiego. Nad rzeką Strypą w XIV w. wybudowano tu zamek obronny, który należał do Buczackich, Golskich i Potockich. Zamek przetrwał napady Tatarów, Turków i Kozaków. W 1672 r., gdy Mahomet IV dowiedział się, że obroną kieruje żona właściciela Teresa Potocka, początkowo odstąpił od oblężenia i ofiarowanego okupu, lecz po pewnym czasie, zajął go na swoją czasową siedzibę.
 
Czortków - 24 min - Stary polski cmentarz z licznymi nagrobkami (zachowany, lecz w znacznym stopniu zdewastowany, mauzoleum i katakumby ofiar ukraińskich egzekucji z lat 1918-1919. Spoczywają tam prochy obrońców Czortkowa z okresu walk polsko-ukraińskich, m.in. młodzi Polacy 16-, 17-letni gimnazjaliści. Ruiny zamku czortkowskiego na tzw. Wygnance z XVI wieku .Kościół rzymskokatolicki pw. św. Stanisława w Czortkowie - dawniej kościół oo. dominikanów.
     
#
 
          Płyta dvd nr 6
 

 
Jazłowiec - 29 min - jedna z najstarszych osad polskich na Podolu. Własność Buczackich (którzy po osiedleniu się w Jazłowcu przyjęli nazwisko Jazłowieckich), Radziwiłłów i Koniecpolskich. Miejsce urodzenia poety Kornela Ujejskiego, oraz - prawdopodobnie - miejsce śmierci i pochówku wybitnego kompozytora doby renesansu Mikołaja Gomółki urodzonego w Sandomierzu. W miasteczku do chwili obecnej znajduje się klasztor Sióstr Niepokalanek (założony w 1863 przez przybyłą z Rzymu bł. Marcelinę Darowską).
 
W grudniu 1918 klasztor w Jazłowcu został zajęty przez wojska ukraińskie i zamieniony na więzienie dla internowanych Polaków. W lecie 1919 w wąwozach w pobliżu Jazłowca odbyła się trzydniowa, zwycięska bitwa 14 Pułku Ułanów (utworzonego w Rosji z Polaków służących w armii carskiej) z wojskami ukraińskimi. Od dnia zwycięstwa - 11 lipca 1919 pułk ten przyjął nazwę Ułanów Jazłowieckich.
 
Ostróg - 25 min - miasto na Ukrainie (obwód rówieński), nad rzeką Horyń przy ujściu Wilii, dawna rezydencja magnaterii polskiej. Stary gród ruski, wzmiankowany już w 1100; od drugiej połowy XII wieku w Księstwie Wołyńskim;
 
W latach 1919–39 w granicach Polski, w ówczesnym pow. zdołbunowskim, w dawnym województwie wołyńskim. Miasto było garnizonem macierzystym Batalionu KOP "Ostróg" i 19. Pułku Ułanów Wołyńskich. Podczas II wojny światowej, we wrześniu 1939 zajęty przez ZSRR i włączony następnie w składzie Ukrainy Zachodniej do ZSRR.
 
W Borszczówce niemieckie komando SS zamordowało 115 osób, w Lidawce zlikwidowano całą kolonię.
 
#
 
          Płyta dvd nr 7
 

 
Gdzieś na Bukowinie - 24 min - kraina historyczna położona pomiędzy Karpatami Wschodnimi a środkowym Dniestrem, podzielona po II wojnie światowej na Bukowinę północną (ukraińską) oraz Bukowinę południową (rumuńską). Stanowi północną część historycznej Mołdawii.
 
Skupiska miejskie terenów  Bukowiny, to przede wszystkim leżąca na południu Suczawa i rozwijające się na północy Czerniowce. Potężna twierdza suczawska do dziś imponuje swymi walorami obronnymi. Monastyry suczawskie, z monastyrem św. Jana z Suczawy na czele, świadczą o poziomie kultury prawosławnej całej ówczesnej Mołdawii.
 
Historia Czerniowiec była trochę odmienna, bardziej kupiecka. Czerniowce też później staną się stolicą austriackiej Bukowiny. Ziemie te były terenem nieudanej wyprawy króla polskiego Jana Olbrachta w 1497 r., którego wojska zostały zmuszone do odstąpienia od obleganej Suczawy, a następnie rozbite w lasach mołdawskich („Za króla Olbrachta, wyginęła szlachta”).
 
W marcu 1849 Bukowina została odłączona od Galicji i stała się osobnym krajem koronnym jako Księstwo Bukowiny z osobnymi organami władzy -  Prezydium Krajowym, sejmem krajowym i wydziałem krajowym.
 
 Zaleszczyki - 25 min - miasto na Podolu w zachodniej Ukrainie, położone w głębokim jarze w zakolu Dniestru, administracyjnie znajduje się w obwodzie tarnopolskim. Należały pierwotnie do Lubomirskich. Miastem stały się dopiero w 1766 jako własność króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, otrzymując plan regulacyjny zgodny z polską tradycją – prostokątny rynek z ratuszem pośrodku, kościołem parafialnym usytuowanym przy ulicy wychodzącej z narożnika rynku i szachownicą ulic. Z uwagi na swój specyficzny, bardzo ciepły klimat w II Rzeczypospolitej znany kurort ze wspaniałymi plażami nad Dniestrem, miejsce jedynego występowania wielu gatunków roślin, "stolica" uprawy winorośli. Co roku urządzano tu ogólnopolskie święto winobrania.
 
do Zaleszczyk na wypoczynek kilkakrotnie przybywał Marszałek Józef Piłsudski.
 
#
 
          Płyta dvd nr 8
 

 
Czerwony pas - 25 min
 
Nazwa Kołomyja ma związek z założycielem miasta królem halickim Kolomanem. W roku 1459 hospodar mołdawski Stefan III Wielki złożył tutaj hołd Kazimierzowi Jagiellończykowi. Jako powiat był jednostką administracyjną w okresie I Rzeczypospolitej, ziemia halicka, województwo ruskie od 1569 do 1772 r.
 
W latach 1886-1945 w Kołomyji funckjonowały tramwaje parowe. Przez cały okres swojej historii było nieustannie niszczone przez Tatarów, Kozaków oraz wojska mołdawskie.
 
Kosów Huculski czy Kosów Pokucki. Położony nad Rybnicą, dopływem Prutu.  W II Rzeczypospolitej miasto powiatowe województwa stanisławowskiego. Podczas inwazji sowieckiej na Polskę w 1939 roku tutaj rząd polski spędził ostatnią noc i przekroczył granicę z Rumunią na rzece Czeremosz.
 
Kuty - osiedle typu miejskiego nad Czeremoszem, w malowniczej okolicy górzystej na pograniczu Bukowiny. Od 1991 na Ukrainie, w obwodzie iwanofrankowskim, rejonie kosowskim. W okresie międzywojennym Kuty słynęły jako miejscowość wypoczynkowa i ośrodek lokalnego rzemiosła artystycznego (tkactwo, hafciarstwo, garncarstwo).  Corocznie w dniu 13 czerwca odbywały się tu sławne odpusty ormiańskie, ściągające Ormian z Polski, Bukowiny, Mołdawii, a nawet Armenii
 
Czerniowce  - Miasto zostało przyłączone do Austrii w 1775 r. Podczas I wojny światowej zajęte przez Rosjan w kwietniu 1916, przez półtora roku było na linii frontu. W latach 1918-1940 należało do Rumunii . Latem 1940 przyłączone do ZSRR jako Czernowice. W latach 1941-1944 ponownie należało do Rumunii. Zdobyte przez Armię Czerwoną w 1944, przemianowane na Czerniowce. W latach 1945-1991 część Ukraińskiej SRR, od 1991 należy do Ukrainy i jest stolicą obwodu czerniowieckiego.
 
 
Huculska kolęda - 30 min  - Huculi to najciekawszy zabytek etnograficzny nie tylko na ziemiach polskich, lecz i w Europie.  Można spotkać wśród nich typy polskie, ukraińskie, węgierskie, rumuńskie, a nawet cechy antropologiczne tureckie i tatarskie czy wreszcie cygańskie i ormiańskie.
 
Hucuł od narodzenia do śmierci żył w świecie magii, wierzeń i demonów. Lasy, połoniny, potoki zaludniały różnego rodzaju złe siły. Człowiek mógł się przed nimi bronić zaklęciem, zielem, modlitwą.
 
#
 
 Płyta dvd nr 9
 

 
Żytomierz cz. I - 22 min
 
Żytomierz cz. II - 30 min - 
 
Założony w 884 roku. Żytomierz był jednym z największych miast Rusi Kijowskiej. Po oderwaniu przez Rosję Kijowa od województwa kijowskiego stał się w 1667 nową stolicą województwa. Od 1991 jest stolicą katolickiej diecezji kijowsko-żytomierskiej obrządku łacińskiego.Cmentarz polski (jeden z największych poza granicami Polski po Łyczakowskim we Lwowie i Rossie w Wilnie)
 
#
 
          Płyta dvd nr 10
 

 
Berdyczów - 25 min   -   miasto na Ukrainie, w obwodzie żytomierskim, siedziba władz rejonu berdyczowskiego, położone 44 km na południe od Żytomierza, nad rzeką Hniłopiat, prawym dopływem Teterewy.
 
Na mocy unii lubelskiej w 1569 włączony do Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Stanisław Zaremba (biskup kijowski) w 1647 został, wg wiernych, uzdrowiony za wstawiennictwem Matki Bożej Berdyczowskiej, której obraz ogłosił cudownym. Berdyczów nazywany został przez niego Ukraińską Częstochową..
 
Zjeżdżali się do Berdyczowa regularnie kupcy z najróżniejszych stron Europy. Z tego czasu pochodzi właśnie kupieckie zawołanie ... pisz do mnie na Berdyczów -  jako, że był to w życiu wędrownych kupców jedyny adres, gdzie było pewne, że w przeciągu 2-3 miesięcy na pewno się zjawią. Stąd poste restante Berdyczowa pełniła ważną rolę w przebiegu informacji handlowej.
 
Podczas II wojny światowej w sanktuarium berdyczowskim mieściło się rosyjskie więzienie.
 
Bar - 24 min -   Konfederacja barska (1768-1772) -  zbrojny związek szlachty polskiej utworzony w Barze na Podolu 29 lutego 1768 roku, z zaprzysiężeniem aktu założycielskiego w obronie wiary katolickiej i niepodległości Rzeczypospolitej, skierowany przeciwko: kurateli Rosji, królowi Stanisławowi Augustowi Poniatowskiemu i popierającym go wojskom rosyjskim. Celem konfederacji było zniesienie ustaw narzuconych przez Rosję, a zwłaszcza dających równouprawnienie dysydentom.
 
#
 
     Płyta dvd nr 11
 

 
Łyczakowskie opowieści cz. I - 32 min - cmentarz Lwowa - historie grobów. Narratorem  jest prof. Stanisław Nicieja, znawca kresów wschodnich, historyk sztuki
 
Łyczakowskie opowieści cz. II - 26 min  Lekcja historii -  opowieść o ludziach. Zarówno o tych, którzy tworzyli jego klimat i krajobraz projektując i wykonując nagrobki, kaplice i rzeźby (m.in. Parys Filippi, Cyprian Godebski), jak i tych dla których były one zamawiane. Tu spoczywają m.in. Maria Konopnicka , Gabriela Zapolska, Seweryn Goszczyński, Artur Grottger, Prof. Stefan Banach, Mieczysław Gębarowicz, Karol Szajnocha, Walery Łoziński, Ludwik Kubala. Są na cmentarzu groby powstańców listopadowych i kwatera powstańców styczniowych. Cmentarz Łyczakowski, liczący 40 hektarów, jest klasycznym cmentarzem krajobrazowo– parkowym. Obszar, w którym go usytuowano stanowi malowniczy zakątek. Jest to jedna z najstarszych nekropolii istniejących do dziś w Europie.
 
#
 
Płyta dvd nr 12
 

 
Żółkiew - 26 min - miasto na Ukrainie, obwód lwowski, nad Świną. W latach 1951-91 nosiło nazwę Niestierow  od nazwiska lotnika rosyjskiego Piotra Niestierowa; spotykana jest również transkrypcja Nesterow). Do 17 września 1939 siedziba powiatu w województwie lwowskim.
 
Założona w 1597 przez hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego. Była miastem prywatnym. Należało później do Daniłowiczów, Sobieskich i Radziwiłłów. Żółkiew była ulubioną rezydencją króla Jana III Sobieskiego. Król umocnił miasto nowoczesnymi obwarowaniami, dekorował też miasto w stylu barokowym, tu przywoził swoje liczne wojenne trofea. Żołkiew była garnizonem 6 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego.
 
W żółkiewskiej farze oprócz pięknych marmurowych nagrobków Żółkiewskich i Sobieskich (autorstwa Andreasa Schlütera) znajdowały się do 1939 ogromne malowidła batalistyczne obrazujące największe zwycięskie bitwy króla Jana III Sobieskiego i jego pradziada Stanisława Żółkiewskiego, tworzące jeden z najbardziej monumentalnych zespołów malarstwa batalistycznego w Europie:
 
Obrazy batalistyczne zostały na początku lat '60 XX wieku. umieszczone w Lwowskiej Galerii Sztuki w Olesku. Po wywiezieniu ich z kościoła w Żółkwi nie były nigdy eksponowane we wspólnym miejscu. Po upadku ZSRR i zwrocie kościoła katolikom obrazy te nie powróciły niestety na swoje dawne miejsce i pozostały w gestii galerii obrazów.
 
 Olesko - 25 min - Olesko położone jest 23 km na północ od Złoczowa, 72 km od Lwowa, 5 km od Podhorców przy szosie kijowskiej.
 
Budynek zamkowy dwupiętrowy z basztą w jednym z narożników oraz basztą przybramną, prowadzącą na dziedziniec zamkowy. W latach 80. XVII w. gruntownie odnowiony staraniem króla Jana III. Po I rozbiorze Polski zamieniony przez Austriaków na koszary. W 200 rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej, w 1883, wykupiony z rąk austriackich. Podczas I wojny światowej poważnie uszkodzony, w latach 30. odnowiony, ponownie uszkodzony podczas II wojny światowej. W latach 1961-1965 odnowiony. Od 1975 pełni rolę filii Lwowskiej Galerii Sztuki. W zamku eksponowane są ogromne malowidła batalistyczne z żółkiewskiej fary, upamiętniające zwycięskie bitwy Jana III Sobieskiego i jego pradziada hetmana Stanisława Żółkiewskiego.
 
Kościół parafialny pw. św. Trójcy konsekrowany w 1597. Po II wojnie zamieniony na magazyn. Część wyposażenia znajduje się w Lwowskiej Galerii Sztuki. Obecnie w gestii cerkwi prawosławnej.
 
Podhorce - wieś w zachodniej Ukrainie, w rejonie brodzkim obwodu lwowskiego; 17 km. na płn.-wsch. od Złoczowa, 8 km. od Oleska i około 17 km. od m. Brody. W II Rzeczypospolitej miejscowość była siedzibą gminy wiejskiej Podhorce w powiecie złoczowskim województwa tarnopolskiego.
 
Zamek w stylu villa castello należący pierwotnie do Stanisława Koniecpolskiego, zbudowany w latach 1637-1641. W zamku mieściła się dawniej piękna kolekcja malarstwa. Obrazy częściowo przechowywane są w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, w Lwowskiej Galerii Sztuki (Lwów i zamek w Olesku). Najcenniejszy obraz z całej kolekcji, Miłosierny Samarytanin, dzieło Jacoba Jordaensa, ewakuowany wraz z pewną częścią zbiorów podhoreckich we wrześniu 1939 znajduje się obecnie w Sao Paulo jako własność Fundacji Romana Sanguszki.
 
Cerkiew z klasztorem Bazylianów (z XVIII w.) wybudowana na rzucie krzyża łacińskiego z fasadą w stylu barokowym.
 
 Kościół św. Józefa z lat (1752-1766), wybudowany na zamówienie Wacława Rzewuskiego, wg planów Romanusa. Kościół był najpierw kościołem zamkowym, a później parafialnym. Jest budowlą z półkolistą kopułą, oświetloną na szczycie latarnią i ozdobioną krzyżemAusteria - budynek dawnych stajen hetmańskich przekształcony w zajazd.
 
#
 
[size=18]Informacje i zamówienia[/size]
 
[size=18] sokal2@wp.pl
tel. 660-332-172[/size]
 
Zapisane
maniak
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 59


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 11, 2009, 07:46:27 »

Relaksacja polega na:

- „wyciąganiu się i przeciąganiu” – kiedy mięśnie mamy skurczone na skutek długotrwałego siedzenia w jednej pozycji i śledzenia z napiętą uwaga toku zajęć;
- „odprężaniu się” – gdy przez dłuższy czas w skupieniu wykonywaliśmy jakąś pracę;
- „wyłączeniu się” – gdy głowę mamy pełną nowych pomysłów lub trosk;
- „uspokojeniu się „ – gdy odczuwamy wewnętrzny niepokój lub mamy problemy z koncentracją;
- „puszczeniu wodzy fantazji” – gdy jesteśmy bardzo zmęczeni.
Zapisane
12chofra
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Lipiec 25, 2010, 13:58:20 »


Koszalin
LOGOTERAPIA NERWIC
TERAPIA WAD I ZABURZEŃ MOWY
PRZYWRACANIE SENSU ŻYCIA




telefony: 94-340-60-06;  600-809-254
e-mail: logos@logos.pomorze.pl
www.logos.pomorze.pl

Zapisane
Ad
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Lipiec 16, 2011, 19:31:36 »


Mam płyty CD-audio, których słucham i jednocześnie wykonuję odpowiednie ćwiczenia o charakterze izometrycznym (napinająco-rozluźniającym).

Takim ćwiczeniem jest relaksacja progresywna (postepująca) Jacobsona. Celem tego ćwiczenia jest (poprzez uświadomienie sobie różnicy między napięciem a rozluźniem ) stopniowe osiąganie stanu relaksu ( rozluźnienia mięśni, naczyń krwionosnych i systemu nerwowego).

Trening autogenny Schultza jest kolejnym ćwiczeniem, w czasie którego spokojnie leżymy lub siedzimy i wysyłamy informacje (sugestie) do poszczególnych części ciała, układów i narządów, w wyniku których następuje pełne rozluźnienie całego ciała oraz zmiany morfologiczne w zakresie tzw. wydzielania wewnętrznego i składu chemicznego naszego ciała.

Obu ćwiczen słuchamy i zachowujemy się stosownie do podawanych sugestii


Płyty z ćwiczeniami są dostępne w Towarzystwie LOGOS
( http://www.logos.pomorze.pl/oferty )

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
Tel.94-340-60-06
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Strona wygenerowana w 0.345 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

artofwar masters gangpod blanciormt2forum obliviate-forum