"Nasza Klasa" - forum dla absolwentów, rodzin, kolegów i znajomych
Marzec 29, 2024, 16:04:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione dla absolwentów szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz dla ich rodzin, znajomych i gości.
Zapraszamy
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: TERAPIA WAD I ZABURZEŃ MOWY  (Przeczytany 9246 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
12chofra
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 34


Zobacz profil
« : Lipiec 25, 2010, 14:00:25 »


Koszalin
LOGOTERAPIA NERWIC
TERAPIA WAD I ZABURZEŃ MOWY
PRZYWRACANIE SENSU ŻYCIA




telefony: 94-340-60-06;  600-809-254
e-mail: logos@logos.pomorze.pl
www.logos.pomorze.pl

Zapisane
12chofra
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipiec 25, 2010, 14:00:56 »

Bardzo dobry logopeda, poprawił mi moją wymowę i teraz pracuję w telewizji jako lektor. Pozdrawiam. Piotr

@

Najlepszy na Pomorzu logopeda i trener zdolnosci tworczych. Pan Pitak jest tworca metody pt. muzykodrma. Naprawde warto do niego przyjechac, nawet z drugiego konca swiata. Ja przyjechalam z Anglii

@

Polecam p.Władysława.
Mieliśmy problemy z synem.
Chodziliśmy na terapię z całą rodziną.
Bardzo nam pomógł.
Pozdrawiam Monika

@

wspaniały logopeda polecam
B.Malicka

@

Przez wiele lat byłam chora na nerwicę, jakałam się i bałam się rozmawiać. Po Kilkanastu sesjach terapeutycznych polubiłam siebie i nabrałam odwagi do ludzi. Zrozumiałam , że nikt nie chce mnie skrzywdzić, że nie mam powodu bać się ludzi. jeszcze czasami - jak siebie nie kontroluję - mam proboemy z jakaniem, ale nauczyłam się relaksować przy pomocy dwóch treningów Jacobsona i Schultza ( mama je płytach CD) i wracam do normy.

Naprawdę warto leczyć się u W.Pitaka , bo to dobry fachowiec i dobry człowiek.

@

. Polecam pana Pitaka Władysława. Byłem u niego na terapii i w czasie kilku miesięcy nauczyłem się dobrze wymawiać "r" i inne litery. Najbardziej podoabało mi się jego podejście do człowieka , jest bardzo spokojny i wyrozumiały
Zapisane
12chofra
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lipiec 25, 2010, 14:01:21 »


Cytuj


Jeśli potrzebna jest Tobie czy komuś z Twojego otoczenia, pomoc logopedy, skorzystaj z tej informacji .

 Tutaj dowiesz się, gdzie można leczyć wymowę międzyzębową, wymowę boczną, seplenienie, zaburzenia artykulacji, mowę bezdźwięczną, jąkanie, dysleksję raz  inne wady i zaburzenia mowy.



Leczenie logopedyczne to praca nad wymową, kształtowanie mowy, leczenie dysleksji





.

Koszalin - Gabinet Neurologopedyczny - Władysław Pitak

www.logos.dt.pl/pitak

Telefon kontaktowy:
94 340 60 06

Zapisane
12chofra
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 34


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Lipiec 25, 2010, 14:01:38 »



GŁOWA DO GÓRY - BĘDZIE DOBRZE
Chodź na  stronę:
http://www.logos.dt.pl/oferty









Płyty dvd z rellaksacją progresywną Jacobsona i treningiem autogennym Schultza
w wykonaniu pierwszego zawodowego muzykoterapety na Pomorzu środkowym Władysława Pitaka


zamówienia:
tel.94-340-60-06
tel.600-809-254
biuro@logos.dt.pl


Zapisane
bodek
Aktywny użytkownik
***

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 10


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Sierpień 11, 2010, 17:19:54 »


[size=18]
LOGOS-Koszalin
GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY -
Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania
[/size]


[size=24]   Władysław Pitak[/size]

Cytuj
- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;

specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.


[size=16]Praktyka zawodowa[/size]
       
    
     Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej  (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )
     
Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).

     Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).

     Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.

     Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.

     Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie


Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach

Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.
.

Adres:

[size=16]
Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy „LOGOS”
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254
[/size]



Kontakt:

 [size=16]e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
strony URL:
www.logos.pomorze.pl
[/size]
 .

Zapisane
Ad
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 43


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 16, 2011, 19:48:56 »


[size=18]Mam płyty CD-audio, których słucham i jednocześnie wykonuję odpowiednie ćwiczenia o charakterze izometrycznym (napinająco-rozluźniającym).

Takim ćwiczeniem jest relaksacja progresywna (postepująca) Jacobsona. Celem tego ćwiczenia jest (poprzez uświadomienie sobie różnicy między napięciem a rozluźniem ) stopniowe osiąganie stanu relaksu ( rozluźnienia mięśni, naczyń krwionosnych i systemu nerwowego).

Trening autogenny Schultza jest kolejnym ćwiczeniem, w czasie którego spokojnie leżymy lub siedzimy i wysyłamy informacje (sugestie) do poszczególnych części ciała, układów i narządów, w wyniku których następuje pełne rozluźnienie całego ciała oraz zmiany morfologiczne w zakresie tzw. wydzielania wewnętrznego i składu chemicznego naszego ciała.

Obu ćwiczen słuchamy i zachowujemy się stosownie do podawanych sugestii [/size]


Cytuj
[size=24]Płyty z ćwiczeniami są dostępne w Towarzystwie LOGOS
( http://www.logos.pomorze.pl/oferty )

e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
Tel.94-340-60-06[/size]
Zapisane
aakm
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 29


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Październik 08, 2011, 23:26:30 »

Album 2x VCD/DVD - Ćwiczenia relaksacyjne i autogenne

1. Relaks progresywny Jacobsona + Trening autogenny Schultza

Pełne wersje 2 ćwiczeń do praktycznego wykonywania w warunkach domowych i klubowych.

Opracowanie i wykonanie: Władysław Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny.

Nagrania wykonano w Jaskiniach Solno-Jodowych "Galos" w Kudowie i Lądku Zdroju w 2004 r.

2. Jak radzić sobie ze stresem + omówienie technik relaksacyjnych

Wykład, prezentacja i omówienie w wyk. Władysława Pitaka podczas Ogólnopolskich Warsztatów dla Dziennikarzy - Niepołomice 2004).

Z wykładu i prezentacji dowiesz się, że: "relaksacja Jacobsona polega na wykonywaniu określonych, celowych ruchów rękami, nogami, tułowiem i twarzą, po to, aby napinać i rozluźniać określone grupy mięśni organizmu. Napinanie i rozluźnianie służy najpierw wyuczeniu zdawania sobie sprawy z różnicy wrażeń płynących z mięśnia napiętego i rozluźnionego. Systematyczne ćwiczenia uczą także nawyku rozluźniania własnych mięśni. Uczenie się relaksu jest podobne do uczenia się jazdy na nartach czy pływania.

Z treningu płyną określone korzyści. Oto niektóre z nich:
- przyjemne doznania i poprawa samopoczucia,
- wzmocnienie zaufania do siebie,
- zmniejszenie nadciśnienia i poprawa pracy serca,
- lepsza praca żołądka i jelit,
- działanie profilaktyczne przeciw wrzodom i kłopotom trawiennym,
- zmniejszenie nerwowości, rozwój wyobraźni i procesów myślenia.

Nazwa trening autogenny Schultza pochodzi od greckiego słowa "autos"- sam i "genos"- początek, pochodzenie, ród. Autogenny znaczy więc: ćwiczący własne EGO.

Różnica między stanem hipnotycznym a autogennym polega na tym, że w pierwszym przypadku człowiek znajduje się pod wpływem działania hipnotyzera, a w autogenii - pod wpływem samego siebie.

Trening Schultza ma bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu wspomagającym przy różnego rodzaju neurozach i zaburzeniach psychosomatycznych, dolegliwościach hormonalnych, w neurologii, foniatrii, położnictwie, stomatologii i przy drobnych zabiegach chirurgicznych.

Metoda sprawdziła się w wielu dziedzinach , m.in. w poradniach wychowawczych i małżeńskich, w sporcie (przed startem) i sztuce aktorskiej i publicznych wystąpieniach (przy opanowywaniu tremy przed występami).

Obiektywne badania kliniczne (EEG, EKG) dowodzą, że metoda ta wpływa na łagodzenie, a nierzadko usuwa m.in. takie objawy chorobowe:
- nerwicowy częstoskurcz serca i nerwowe połykanie powietrza,
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy,
- dławica sercowa (połączona ze stanami lękowymi),
- dusznica oskrzelowa,
- nerwice narządowe (dyskinezje dróg żółciowych, spastyczne stany jelit, zaparcie),
- męczliwość, migrena i moczenie nocne,
- naczynioruchowe bóle głowy,
- nadciśnienie tętnicze,
- nadczynność tarczycy,
- pokrzywka i świąd nerwicowy,
- ruchy przymusowe (tiki) i wymioty psychogenne,
- wegetatywne zaburzenia krążenia i przewodu pokarmowego.




Koszt albumu 2xDVD = 45 zł.+ 4 zł (koszty pocztowe) = 49,- zł z przedpłatą na konto autora opracowania

Wysyłka odbywa się w terminie 3-7 dni  po otrzymaniu potwierdzenia z banku o wpłynięciu w/w kwoty na konto.
~~~~~~~~~~~~


Uwaga: 
zamówienia :
(biuro@logos.dt.pl)
Tel. (+48 94 340 60 06) 


Zapraszamy
Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Grudzień 22, 2012, 09:14:16 »

.
[size=24]Koszalin.
Cukrzyca nie boli TYLKO po cichu zabija
.[/size]
[size=18]>>>>
http://www.logos.pomorze.pl/glikemia
Multimedialny portal edukacyjno- terapeutyczny. [/size]

>>>>> Cukrzyca jest chorobą, na którą zapadają ludzie w każdym wieku. Nieleczona może być przyczyną wielu schorzeń np. utraty wzroku, miażdżycy czy niewydolności nerek.

>>>>> Cukrzyca jest chorobą społeczną o charakterze psychosomatycznym. Gdy nasz mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, do organizmu zostają uwolnione pewne hormony i specyficzne substancje chemiczne. One uaktywniają z kolei niektóre organy i narządy organizmu. Wtedy to właśnie zachodzą reakcje, które powodują typowe objawy stresu, ale stawiają również organizm w stan gotowości.

>>>>> A co dzieje się wtedy w naszej psychice?

>>>>> Najczęściej czujemy niepokój, gniew, strach, przerażenie. W głowie mamy pustkę, nie możemy się na niczym skoncentrować. Mogą pojawić się kłopoty ze snem, trudności w podejmowaniu decyzji. Często dopada nas poczucie bezradności.

Chwytamy się różnych , często szkodliwych dla organizmu, sposobów łagodzenia stresu. Wpadamy w nałogi, uzależnienia, uprzedzenia, fobie i depresje, a rezultatem somatycznym jest uszkodzenie układów i narządów decydujących o funkcjach życiowych człowieka.


>>>>> W naszym portalu znajdziesz porady lekarzy specjalistów, adresy gabinetów diabetologicznych, daty i godziny spotkań z lekarzami, dietetykami i psychoterapeutami, które odbywają się w Koszalinie oraz na terenie powiatu koszalińskiego i woj. zachodniopomorskiego.

>>>>> Najciekawsze są jednak fotoreportaże i videorelakcje z ciekawych spotkań i akcji diagnostyczno-terapeutycznych dla osób chorych na cukrzycę, które regularne są umieszczane na naszej stronie w internecie.

[size=18] >>>>> Masz problemy z cukrzycą ?
Odwiedź naszą stronę, poznaj swoją chorobę i przyjdź do nas.
>>>>
http://www.logos.pomorze.pl/glikemia
.[/size]
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumdlahistorykow ads watahalobo watahashiraberu pyn