"Nasza Klasa" - forum dla absolwentów, rodzin, kolegów i znajomych
Marzec 29, 2024, 09:06:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione dla absolwentów szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz dla ich rodzin, znajomych i gości.
Zapraszamy
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Władysław Andrzej Pitak  (Przeczytany 3912 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Carolina
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 54


Zobacz profil
« : Lipiec 16, 2016, 19:07:17 »



W październiku 2015 r. - 55 lat pracy artystycznej i pedagogicznej w dziedzinie teatru, muzyki i filmu oraz literacko-publicystycznej i logopedycznej.

27 maja 2015 r. w Klubie KSM NASZ DOM w Koszalinie, o godz. 17:00 odbyła się uroczystość jubileuszowa, na którą przybyli: władze Koszalina, przedstawiciele organizacji społecznych, artyści, dziennikarze, amatorskie zespoły śpiewacze, przyjaciele, znajomi , uczniowie i studenci.

Koncert nosił tytuł : "JAK ZA DAWNYCH LAT".

W programie: wspomnienia, wywiady, dokumentalne migawki, popisy artystyczne przyjaciół i znajomych Władysława Andrzeja Pitaka.

Pamiątkowe fotografie wykonał szkolny kolega: Kazimierz Jakubek

.



http://www.pitak.fora.pl/pochwala-sukcesu-i-porady-zyciowe,11/benefis-wladyslawa-andrzeja-pitaka,272.html

Zapisane
Carolina
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 54


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Lipiec 16, 2016, 19:09:25 »


Ten album zawiera fotografie z części artystycznej, która towarzyszyła Uroczystości 15-lecia I Liceum Ogólnokształcącego.

Prawdopodobnie są to jedyne fotografie, które dzięki mojemu sentymentowi do sztubactwa licealnego, zachowały się w niezłym stanie. Są one również pierwszym dowodem  aktywności artystycznej W.Pitaka i dlatego od tego czasu liczy swój staż artystyczny i pedagogiczny.


http://www.sukces.fora.pl/1-liceum-ogolnoksztalcace-wroclaw,28/1960-xv-lecie-z-programem-art-j-przyjemskiego-i-e-kofin,188.html
Zapisane
Carolina
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 54


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Lipiec 16, 2016, 19:17:10 »


   
 1960 - XV-lecie z programem art. J. Przyjemskiego i E.Kofin    
1945-1960.


XV - lecie I Liceum Ogólnokształcące Nr I we Wrocławiu


Liceum Ogólnokształcące nr 1 (dawniej I L.O.) mieści się w budynku, w którym w latach 1907-1945 funkcjonowała niemiecka szkoła "Victoriaschule" - Wyższa Szkoła dla Dziewcząt im. Cesarzowej Wiktorii, która od 1863 do 1907 r. mieściła się przy obecnym Placu Nankera.

Najbardziej znaną uczennicą, absolwentką Victoriaschule jest Edyta Stein. Kobieta niezwykła. W młodości ateistka i feministka, wszechstronnie wykształcona filozof i pedagog. Wg Alberta Einsteina - najbardziej światły kobiecy umysł epoki. Zakonnica Karmelu, heroiczna ofiara Shoah. Znana wśród katolików jako święta Teresa Benedykta od Krzyża, patronka jednoczącej się Europy, symbol pojednania między religiami, narodami i kulturami.





Przez wiele lat po II Wojnie Światowej były to wyklęte fakty historyczne. Ważne i prawdziwe były dowody zwycięzców. W tej atmosferze obchodzono rocznice i jubileusze.

W dniu 4 września 1945 r. wśród ruin odbyła się uroczystość inauguracji roku szkolnego pierwszej szkoły średniej we Wrocławiu.

Ten album zawiera fotografie z części artystycznej, która towarzyszyła Uroczystości 15-lecia I Liceum Ogólnokształcącego. Prawdopodobnie są to jedyne fotografie, które dzięki mojemu sentymentowi do sztubactwa licealnego, zachowały się w niezłym stanie. Są one również pierwszym dowodem mojej aktywności artystycznej i dlatego od tego czasu liczę swój staż artystyczny i pedagogiczny.





Zaczęła się zabawa na ludowo.
Ja w roli śpiewającego Jaśka i Lucyna Cedler w roli Kasi śpiewającej :"Odejdź Jasiu od okienka". Choreografka miała ze mną niemały kłopot, bo dobrze śpiewałem i tańczyłem , ale tylko partie bez podnoszenia partnerki. partnerka dobrze śpiewała i  chętnie poddawała się podnoszeniu, ale bez podskoku, a ja byłem chudziutki.

Sprawę załatwiono w ten sposób, że po zakończeniu części wokalnej, wychodził cały zespół taneczny, Kaśkę porywał do tańca Maciek Koperski, kawaler dużej urody (kilka lat później najsilniejszy specjalista lekarski-ortopeda) , a ja od niego odbierałem najmniejszą tancerkę, żeby mi łatwiej było ją podrzucać. Ewa Kofin - ówczesna choreografka jest znaną krytyk muzyczną z Wrocławia- jedną z niewielu moich profesorek, nadal aktywnych zawodowo.







http://www.sukces.fora.pl/1-liceum-ogolnoksztalcace-wroclaw,28/1960-xv-lecie-z-programem-art-j-przyjemskiego-i-e-kofin,188.html



Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Strona wygenerowana w 0.041 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

forumdlahistorykow catziee stadomoixos watahashiraberu miraculous-school