"Nasza Klasa" - forum dla absolwentów, rodzin, kolegów i znajomych
Kwiecień 29, 2024, 01:37:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Forum zostało uruchomione dla absolwentów szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz dla ich rodzin, znajomych i gości.
Zapraszamy
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: zyskać na popularności nasza-klasa.pl.  (Przeczytany 7200 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
naszaklasa
Użytkownik
**

Reputacja +1/-0
Offline

Wiadomości: 9


Zobacz profil
« : Styczeń 17, 2008, 00:34:55 »

Szał trwa. W każdym biurze pracownicy zerkają na zielonkawe okienko popularnego serwisu, a przedsiębiorcy i menedżerowie wymyślają coraz to nowe sposoby, żeby też zyskać na popularności nasza-klasa.pl.

Oczywiście jej autorzy - zarabiają na reklamach i opcji rozszerzenia usług dzięki SMS premium. Zarabiają też dostawcy internetu, producenci serwerów dokupywanych w panice przez właścicieli Naszej Klasy, jednak pomysłów skorzystanie z popularności serwisu nasza-klasa.pl jest znacznie więcej.
Chcesz zarobić na sukcesie n-k?
Zapisane
Dziunek
Ekspert
*****

Reputacja +0/-1
Offline

Wiadomości: 123


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeń 30, 2008, 12:16:13 »

Film na DVD dla Ciebie
"Sentymentalna podróż do krainy ojców"

Na filmie dvd 70 minut poświęcone jest zwiedzaniu zabytków i rozmowom z mieszkańcami na tematy historyczne w miejscowościach : Sokal, Zabuże, Tartaków i Komarów.

Koszt płyty DVD = 30 zł wraz z kosztami wysyłki (przy przedpłacie na konto autora)  lub 40 zł - płatne listonoszowi przy odbiorze.

Zamówienia proszę składać pod adresem:

sokal2@wp.pl

lub telefonicznie:  094-340-60-06
Zapisane
123beer2
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 20


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Grudzień 13, 2008, 10:16:47 »

u mnie nie chodzi a szkoda chcialem odnależ swoje dawne marzenai
~~~~~~~~~~~~~~~~~~



płyta dvd z ćwiczeniami oddechowymi pn. PRANAJAMA
szkolenie w wykonaniu hinduskiego lekarza Raviego Javalgekara,
w opracowaniu polskiego muzykoterapeuty Władysława Pitaka.



Produkcja:  LOGOS  - Koszalin



Szczegółowe informacje i zamówienia:
biuro@logos.dt.pl


GŁOWA DO GÓRY - BĘDZIE DOBRZE
Chodź na  stronę:
http://www.logos.dt.pl/oferty



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Zapisane
aanneecciiaa
Użytkownik
**

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 8


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 04, 2009, 12:39:34 »

Relaksacja Jacobsona i trening autogenny Schultza
 
Najlepsza wersja relaksacji Jacobsona i treningu autogennego Schultza to opracowanie Władysława Pitaka.
Na płycie dvd oba ćwiczenia są wykonywane w jaskiniach solno-jodowych. Oglądanie Jacobsona pomaga poprawnie wykonać to ćwiczenie w domu.
Trening autogenny jest wykonywany w pozycji półleżącej na specjalnych fotelach-leżakach.
Polecam
Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Lipiec 11, 2010, 18:58:10 »

[size=18]Muzyka w biurze[/size]




Należy pamiętać, że zarówno muzyka pobudzająca, jak i relaksująca nie powinny być słuchane zbyt głośno. To, co jest dobre dla nas, niekoniecznie pomoże sąsiadowi – stwierdza Władysław Pitak, muzykoterapeuta, z którym rozmawiamy o doborze odpowiedniej muzyki do pracy w biurze.



 

Władysław Pitak, logopeda medialny i muzykoterapeuta z Koszalina
e-mail: logos@logos.pomorze.pl
www.logos.pomorze.pl
tel.94-340-60-06


W jaki sposób muzyka może wpływać na nasze samopoczucie i zdolność do pracy?

- Po pierwsze muzyka jest asemantyczna czyli bezznaczeniowa. Czysta muzyka jest stosunkowo słabym środkiem terapeutycznym oraz marketingowym. Na pewno nie zmienia obyczajów, jak to się często powtarza. Wiadomo jednak nie od dzisiaj, że muzyka może wpływać na poziom aktywności systemu nerwowego, wywoływać określone zmiany w czynnościach całego organizmu, np. zmieniać napięcie mięśni, przyspieszać przemianę materii, obniżać próg wrażliwości zmysłów, czy modyfikować oddychanie. To są zmiany konkretne. Muzyka nierzadko wprowadza nas w różne nastroje, wzbudza uczucia i emocje.

Jakiej zatem muzyki należy słuchać w pracy?

- Każda muzyka powinna być tożsama z charakterem pracy i osób, które ją wykonują. Symfonii Mozarta nie będzie słuchał kierowca tira. W tej sytuacji z gatunków muzycznych z pewnością lepiej sprawdzą się reggae lub country. Podczas pracy fizycznej najlepiej słuchać muzyki pobudzającej, również z wokalem, którą cechuje:

- szybkie tempo,
- kontrastująca melodyka przeciwstawnych tematów według zasady klasycznej sonaty,
- niespokojna metryczność z silnymi akcentami rytmicznymi,
- duże zróżnicowanie melodycznego i rytmicznego przebiegu,
- przeciwstawność poszczególnych grup instrumentów,
- duże zróżnicowanie dynamiki.







Pracownik fizyczny może słuchać muzyki wzbogaconej tekstem. A czy ten sam element powinien się znaleźć przy pracy umysłowej?

- Raczej nie. Słowa w tego rodzaju pracy rozpraszają. Najlepiej wobec tego będzie, jeżeli zastosujemy muzykę uspokajającą, którą cechuje:

- powolne lub umiarkowane tempo,
- niewielki poziom głośności i brak kontrastów dynamicznych,
- przewaga środkowego rejestru dźwięków,
- użycie instrumentów smyczkowych, klawiszowych i dętych o miękkim brzmieniu i łagodnej barwie
- płynność melodii i rytmu, przewaga rytmów miarowych - "kołyszących",
- obecność nieznacznych punktów kulminacyjnych, pozwalających słuchaczowi na oscylowanie między stanami napięcia i odprężenia,
- brak instrumentów o jaskrawej i ostrej barwie, mocnej sekcji rytmicznej (perkusja, gitara basowa) oraz unikanie kompozycji wokalnych.

Pracownicy rozchwiani emocjonalnie, po zastosowaniu takiej muzyki stają się mniej napastliwi fizycznie i werbalnie. Są też mniej drażliwi, maleje w nich poczucie winy, podejrzliwość i pesymizm.

Może w takim razie w biurze najlepiej posłuchać kompozycji Wolfganga Amadeusa Mozarta?

- Niekoniecznie. Mówi się, że Mozart wpływa dodatnio na pracę mózgu, ale może również działać negatywnie. To co pomaga i uspokaja jednego, może pobudzić do agresji inną osobę. Muzyka popularna typu disco (oparta na trzech akordach) może uspokajać młodzieńca, a pobudzać do zniechęcenia, nawet agresji miłośnika muzyki poważnej. Żadnego z tych rodzajów muzyki nie wolno lekceważyć. Disco słuchać należy stosownie do spodziewanych efektów pracy fizycznej, ale nie głośno. Dowiedziono, bowiem że hałas obniża poziom koncentracji, zwiększa stres, podnosi ciśnienie krwi, zaburza sen.


Czy jest jakiś gatunek muzyczny, który szczególnie obniża naszą efektywność w pracy?

- Najczęściej obecna w naszym życiu zawodowym jest muzyka młodzieżowa. Słyszymy ją niemal wszędzie: na budowie, w supermarkecie, biurze, za ścianą wieżowca i zza płotu sąsiada. Charakteryzuje ją przede wszystkim chaos i przypadkowość, uniemożliwiające nawiązanie współpracy pomiędzy organizmem a dźwiękami. Taka muzyka nie jest uznawana za przydatną do uzyskiwania pozytywnych efektów w pracy. Zupełnie inaczej jest z muzyką klasyczną, którą tworzą w przeważającej większości utwory w pełni kompatybilne z psychiką człowieka oraz przystające do naturalnych, najbardziej pierwotnych rytmów całego organizmu. Pamiętajmy, że zarówno muzyka pobudzająca, jak i relaksująca nie powinny być słuchane zbyt głośno. To, co jest dobre dla nas, niekoniecznie pomoże sąsiadowi. Rozdrażniony sąsiad, słuchając naszej głośnej muzyki, może zachować się odwrotnie niż byśmy się mogli tego spodziewać. Jemu nasza muzyka może szkodzić i nie słuchając się powiedzonka, że "muzyka łagodzi obyczaje", zareaguje wprost przeciwnie.




Co, kiedy mamy zły humor w pracy? Jak muzyką możemy zniwelować nasze negatywne samopoczucie?

- Z pewnością nie należy słuchać muzyki rytmicznej, która nie jest adekwatna do naszego samopoczucia. Możliwe, że w tym przypadku będzie lepiej, gdy wybierzemy dźwięki spokojniejsze, delikatniejsze.

Rozmawiała Anna Wójcik

Zapisane
123456
Zaawansowany użytkownik
****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 38


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Październik 14, 2010, 17:00:23 »

Ojciec Tadeusz Rydzyk, fot. PAP/Tomasz WojtasikWniosek o ukaranie o. Tadeusza Rydzyka, przygotowany przez policję, wpłynął do sądu w Toruniu. Redemptoryście zarzucono wykroczenie polegające na prowadzeniu publicznej zbiórki pieniędzy bez pozwolenia.

Jak poinformowała sędzia Mariola Adamczyk z Sądu Rejonowego w Toruniu, wniosek policji został już zarejestrowany w XII Wydziale Karnym, który zajmuje się wykroczeniami. Nie wyznaczono jeszcze terminu posiedzenia sądu w tej sprawie.

Policja zarzuciła o. Tadeuszowi Rydzykowi, a także wymienionemu w piśmie o. Piotrowi Andrukiewiczowi, prowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy bez wymaganego do tego prawem zezwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zakonnicy mieli przez wiele tygodni nakłaniać słuchaczy Radia Maryja do wpłacania pieniędzy na utrzymanie Telewizji Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz na poszukiwania wód geotermalnych, na terenie tej uczelni.


Sprawę zgłosił policji jeden ze słuchaczy rozgłośni, który stale monitoruje toruńskie radio redemptorystów i wielokrotnie w przeszłości zgłaszał do urzędów i wymiaru sprawiedliwości nieprawidłowości, jakich miało się dopuszczać Radio Maryja. Na dowód przekazał nagrania audycji, w których zakonnicy namawiali do wpłacania pieniędzy.

Rozpatrujący sprawę toruński sąd, jeśli uzna winę zakonników, może ich ukarać grzywną.
Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopad 04, 2012, 08:01:50 »

W auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1 we Wrocławiu odbyło się spotkanie z p. Władysławem Pitakiem, logopedą i muzykoterapeutą, autorem audiowizualnych wersji treningów relaksacyjnych Jacobsona i autogennych Schultza, absolwentem I LO z 1961 r.

 

Cytuj
             

Władysław Pitak na spotkaniu z uczniami klas maturalnych w I LO we Wrocławiu.

Tematem spotkania był stres i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a przede wszystkim ze stresem maturalnym


W.Pitak, po krótkiej prezentacji problemów współczesnej cywilizacji, której codziennym zjawiskiem jest stan wzmożonego napięcia psychofizycznego,a w jego efekcie wzrost ciśnienia krwi, częstość oddychania, szybkość przemiany materii, które kiedyś może doprowadzić do odczuwania dolegliwości w postaci bólu głowy, uczucia mdłości, opadania żołądka, drżenia całego ciała i omdleń, zademonstrował na żywo elementy relaksacji progresywnej Jacobsona i treningu autogennego Schultza.

 
Cytuj
         
     
Władysław Pitak na spotkaniu z uczniami klas maturalnych w I LO we Wrocławiu.

Tematem spotkania był stres i sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a przede wszystkim ze stresem maturalnym

 
Pan Pitak jest znanym trenerem technik relaksacyjnych w Polsce, a płyty dvd z Jego ćwiczeniami są stosowane w klinikach kardiologicznych, sanatoriach, jaskiniach solnych, poradniach psychologicznych, klubach sportowych, biznesie i marketingu.

 
Relaks połączony z ćwiczeniami oddechowymi oraz pewnym elementami autosugestii już od dawna uważany był za cenną metodę psychoterapeutyczną. Interesowali się nim lekarze i psycholodzy, a w niektórych klinikach była to jedna z metod zapobiegania nerwicom, chorobie wieńcowej, wrzodowej i nadciśnieniu.

 
Spotkanie odbyło się na zaproszenie dyrekcji LO nr 1.

>>> więcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.

Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Listopad 04, 2012, 08:02:34 »

.

Tydzień Absolwenta w bibliotece szkolnej

 W dniach 14-18 marca biblioteka szkolna była miejscem interesujących spotkań, prezentacji oraz wystaw organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Absolwentów i Sympatyków I LO w ramach Tygodnia Absolwenta.

 @

Spotkania autorskie p. Krystyny Bockenheim

Uczniowie dwóch klas mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z p. Krystyną Bockenheim, autorką książek: "Dworek, kontusz, karabela" oraz "Przy polskim stole".

 Obie pozycje, opublikowane przez Wydawnictwo Dolnośląskie w znanej serii "A to Polska właśnie", są dostępne w naszej bibliotece.

>>>więcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.


@

 
Wystawa malarstwa i tkaniny unikatowej p. Haliny Kozłowskiej

O tym, że warto rozwijać swoje pasje artystyczne mogły się przekonać osoby, które skorzystały z Tygodnia Absolwenta, aby zapoznać się z twórczością p. Haliny Kozłowskiej. Obrazy i tkaninę można podziwiać w bibliotece.

>>>więcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.


Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 04, 2012, 08:03:09 »

.
Warsztaty relaksacji prowadzone przez p. Władysława Pitaka

Jak zwalczać własny lęk i niepokój? Jak nauczyć się stanów wewnętrznego odprężenia?

Jak tworzyć pozytywny i dojrzały obraz siebie? - na takie pytania udzielał odpowiedzi maturzystom p. Władysław Pitak, absolwent I LO  z 1961 r.

Nasz gość to człowiek renesansu - logopeda, muzykoterapeuta, trener relaksacji oraz aktor, członek Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy "LOGOS" z siedzibą w Koszalinie.

Pan Władysław zachęcał młodych ludzi do stosowania technik relaksacyjnych, prezentując ćwiczenia metodą relaksacji progresywnej Jacobsona.


 
         

        

         

 
>>> więcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.

Zapisane
55555
Ekspert
*****

Reputacja +0/-0
Offline

Wiadomości: 79


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Listopad 04, 2012, 08:03:41 »

.

Prezentacja p. prof. Marii Kelm na temat pszczół

 
Tydzień Absolwenta umożliwił naszym uczniom także poszerzenie wiedzy na temat pszczół.

Niezwykle ciekawie mówiła o nich p. prof. Maria Kelm, na co dzień wykładająca na Uniwersytecie Przyrodniczym.

>>> więcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.


@

 
Spotkanie z p. Stanisławem Paterem

 
O tajnikach zawodu dziennikarza i reżysera opowiadał p. Stanisław Pater, absolwent z 1959 r. W swojej karierze zawodowej był również animatorem kultury, aktorem, dyrektorem Teatru "Kalambur", zastępcą redaktora naczelnego TV Wrocław ds. programowych w latach 1982-1984.

 Zaprezentował uczniom jeden ze swoich filmów dokumentalnych z autorskiego cyklu zatytułowanego "Wspólnota w kulturze", poświeconemu artystom i polskim instytucjom poza granicami kraju.

Elżbieta Cegieła

>>> więcej >>>   http://rodowy.pl/liceum/wydarzenia.htm

.

Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap
Strona wygenerowana w 0.145 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

storylife poranaprzygode aespada wilkizrivendell madyan